Запишись
сейчас

Неврологія і комп’ютерні ігри — інфографіка від Neurodopomoha

Статьи

Ви любите комп’ютерні ігри? Вам цікаво, що відбувається в вашому мозку, коли ви перебуваєте в грі? Тоді ця інфографіка саме для вас! Неврологічний погляд на відеоігри – експерти Neurodopomoha розказують про вплив ігор на людський мозок.

Попри стереотипи, комп’ютерні ігри мають і позитивний, і негативний вплив на людський мозок. Їх можна використовувати для навчання – для повторення і закріплення вивченого, для набуття певних навичок тощо. Однак відеоігри мають і менш позитивний бік.

Комп’ютерні ігри мають і позитивний, і негативний вплив на людський мозок. Їх можна використовувати для навчання – для повторення і закріплення вивченого. Однак вплив ігор не завжди позитивний, — інфографіка Neurodopomoha

Частини мозку, на які впливають комп’ютерні

Різні види ігор і різні ігрові сценарії впливають на різні частини мозку.

Так, гра з повторюваними діями зміцнює зв’язок тих клітин мозку, які відповідають за пам’ять і засвоєння інформації (навчання). Відеоігри впливають і на тім’яну долю кори головного мозку. Зокрема, це ігри, які вимагають дії в реальному часі (як-от аркади), активують цю зону мозку, яка контролює сенсорну систему рухів. Крім сенсорних рухів, тім’яна доля головного мозку відповідає за чутливість всіх частин тіла.

Відеоігри також впливають на лобну долю кори головного мозку. Деякі дослідження стверджують, що в постійних гравців в відеоігри формується «мозок гравця». Це означає, що ключові частини лобної долі недостатньо використовуються. А це спричинює перепади настрою і зміну емоційного фону.

Під час комп’ютерних ігор активно працює зона префронтальної кори головного мозку. Ігри, які вимагають логічного мислення (як-от «Тетріс») активують цю частину головного мозку. Вона відповідає за прийняття рішень, оцінку обставин і частково за абстрактне мислення.

Допамін — це нейромедіатор, який необхідний для навчання і є частиною «системи винагороди» мозку. Допамін вивільняється в смугастому тілі мозку під час відеогри. Тобто, цей нейромедіатор викликає задоволення від певних дій, і так впливає на мотивацію гравця.

Дорсальна передня поясна кора контролює процеси пізнання і планування, а також частково бере участь у прийнятті термінових рішень (фактично несвідомих). У гравців зафіксували велику активність в цій області мозку одразу після стрільби у відеоіграх.

Ростральна передня поясна кора і мигдалеподібне тіло менш активні під час і після стрільби в відеоіграх. Ці області від повідають за емоційне сприйняття. Дослідники вважають, що в гравців пригнічуються емоційні реакції – це допомагає впоратися з жорстокими діями (стрільбою).

Вплив ігор на мозок людини

Коли гравці часто грають в відеоігри, знижується активність пре фронтальної кори лобної долі головного мозку. Це може стати причиною зміни настрою і агресивної поведінки. Такий ефект може тривати навіть після того, як гра вимкнена, а гравець довго не повертається до гри. Крім цього, довготривалі періоди гри можуть призвести до ожиріння, проблем з увагою і до поганої успішності в школі.

Ще один медично доведений факт — тиждень гри в жорстокі комп’ютерні ігри зменшує активність лівої нижньої частини лобної долі мозку під час виконання емоційних завдань, і ігри зменшує активність передньої поясної кори під час завдань з числами.

Ті, хто віддає перевагу дуже агресивним відеоіграм, мають значно вищий рівень тривожності, ніж ті, хто не грає в агресивні ігри. Також комп’ютерні ігри збільшують ризик судом в людей з епілепсією і фотосенситивними розладами.

Жорстокі комп’ютерні ігри збільшують і викликають агресивні думки, відчуття і поведінку. придушують емоційні реакції на короткі і довгі періоди.

Проте є і позитивний ефект відеоігор.

Ігри, які передбачають командну роботу, розвивають навички співпраці. Відеоігри покращують здатність міркувати і вирішувати нові проблеми, незалежно від раніше отриманих знань, можуть покращити периферичний зір, навики орієнтування, координацію очей і рук і ментальне обертання (уявне обертання фігури).

Ігри, розроблені для дітей і призначені для спостереження і контролю за хворобою (як-от астмою) значно ефективніші, ніж вказівки лікаря.

Також комп’ютерні ігри рекомендують грати людям похилого віку, щоб поліпшувати пам’ять, швидкість реакції і загалом збільшувати мозкову активність.

Лікарі неврологічної клініки Neurodopomoha (Невродопомога) в Києві допоможуть вам позбутися негативного ефекту від комп’ютерних ігор і підберуть для вас правильну профілактику вікових змін головного мозку.


Читайте также:

Що треба знати про артрит – інфографіка

Найздоровіші пози для сну — інфографіка від Neurodopomoha

Как определить причину головокружения (часть 1)

Могут ли медикаменты уменьшить тягу к алкоголю?

 

4.50    из 5 , на основании 2 голосов
Задать вопрос
admin 25.03.2015

Закрыть
Запишись сейчас
Закрыть
Задать вопрос