Користь сну: спати чи не спати — інфографіка від Neurodopomoha

Статьи

Спати чи ні, скільки треба спати і як сон впливає на здоров’я людини – питання цікаві та важливі і для медичної науки, і для всіх людей, які хочуть бути здоровими. В сфері вивчення сну постійно відбуваються дослідження, спостереження і експерименти. І глобальний висновок – сон потрібен, а користь сну – незаперечна.

Про результати найновіших медичних досліджень розповідають і показують в інфографіці лікарі Neurodopomoha.

Спати чи ні, скільки має тривати сон, як сон впливає на здоров’я людини? Яка користь сну? Інфографіка від лікарів Neurodopomoha

Спати чи ні, скільки має тривати сон, як сон впливає на здоров’я людини? Яка користь сну? Інфографіка від лікарів Neurodopomoha

Сон потрібен організму для відпочинку і відновлення сил. Проте часто ми віддаємо перевагу цікавим заняттям, а не тривалому сну. Після сну ми відчуваємо бадьорість, зникають синці під очима, покращується настрій. Це видимі корисні результати сну. А є і непомітна для нас користь сну. Під час сну в організмі на клітинному рівні відбуваються важливі процеси. Зокрема, відновлюються клітини, відпочиває і відновлюється мозок і нервова система, регулюється рівень гормонів. Все це сприяє кращій роботі серця, покращує увагу і пам’ять. Також деякі дослідники сну переконані, що сон продовжує життя.

Без нормального тривалого сну збільшується ризик захворювань нервової і серцево-судинної системи, головного болю і ожиріння. Про корисні властивості сну детальніше – в інфографіці.

Скільки потрібно спати? Спати потрібно стільки, щоб вранці в вас було гарне самопочуття. Тривалість сну залежить від віку людини. Проте менше 6 годин спати не варто. «Зайва» година сну дуже добре відобразиться на вашому здоров’ї. Мозок впорядкує всі емоції, і у вас зникне стрес.

За даними останніх досліджень, в людей, які не досипають, активізуються гени, які відповідають за переживання стресу, імунні захисні реакції, діабет.

Здоровий тривалий сон – корисний і потрібний організму людини. Якщо у вас є проблеми зі сном, зверніться до лікаря. Можливо, у вас є проблеми неврологічного характеру. В клініці Neurodopomoha можна пройти неврологічну діагностику та отримати консультацію лікаря-невролога.


Читайте также:

Найздоровіші пози для сну — інфографіка від Neurodopomoha

Неврологія і комп’ютерні ігри — інфографіка від Neurodopomoha

Акупунктура – показания и противопоказания

Що треба знати про артрит – інфографіка